Czy skóra po 55 roku życia wciąż może być piękna? Oczywiście! Nie znaczy to jednak, że uda nam się zaczynać wszystkie procesy starzenia. Ale stosują odpowiednią pielęgnację możemy sprawić, że będzie prezentować się atrakcyjnie. Jak wiec dbać o siebie po 55 roku życia?
Wymagania skóry 55+, czyli nawilżanie
Skóra po 55 roku życia staje się coraz bardziej wymagająca i potrzebuje specjalnej troski. Podstawą jest nawilżanie, ponieważ bardzo często ulega ona przesuszaniu – związane jest to ze spadkiem hormonów oraz składników budulcowych. Warto wiec stawiać na gęste – niekiedy nawet tłuste kremy, które bogate są w składniki aktywne. Jakich substancji warto w nich szukać? Pożądana jest obecność witamin C, A i E, ponieważ działają one przeciw wolnym rodnikom. Istotnymi składnikami są także ceramidy, stanowiące materiał budulcowy lipidów, które wypełniają przerwy międzykomórkowe. Wspierają one działanie bariery wodno-lipidowej, chroniąc skórę przed utratą wody oraz wspomagając wchłanianie się substancji odżywczych.
Zarówno w kremach, jak i suplementach diety warto szukać fitoestrogenów. Są to naturalne związki, które działają niczym hormony. Nie tylko łagodzą objawy menopauzy, ale też przedłużają młodość, ponieważ pełnią w organizmie rolę estrogenów – kobiecych hormonów, których poziom znacząco spada w okresie menopauzy.
Na jakie zabiegi warto się zdecydować?
Po 55 roku życia skóra staje się cieńsza i wolniej się regeneruje. Zabiegi kosmetyczne lub z zakresu medycyny estetycznej mogą więc zastymulować ją do odnowy – między innymi do poprawy gęstości i budowy nowych włókien podporowych.
Polecanym zabiegiem jest mezoterapia mikroigłowa – na przykład osoczem bogatopłytkowych, czyli pobieranym z krwi pacjenta. Skóra po niej staje się grubsza i poprawia się cały owal twarzy. Dobre efekty przynoszą także nici liftingujące, które wprowadza się pod skórę, aby niwelować jej opadanie z wiekiem. Jest to zabieg jednorazowy, które spektakularne rezultaty utrzymują się aż do 2 lat.
Skórze 55+ polecane są lasery frakcyjne, które prowadzą do głębokiej przebudowy skóry. Zabieg polega na kontrolowanym uszkadzaniu naskórka w celu stymulacji go do gojenia się, co powoduje tworzenie się nowych włókien kolagenowych. W rezultacie tkanki ulegają zagęszczeniu i ujędrnieniu.