Jak zrobić ombre na paznokciach? Podpowiedzi

Efekt ombre już od wielu lat znany jest chociażby we fryzjerstwie. Panie nieustannie kochają te stylizacje włosów z przejściami tonalnymi od ciemniejszych odcieni przy skórze głowy do jaśniejszych na końcówkach kosmyków. Daje do naszej głowie efektu lekkości, zwiewności. Ale czy wiecie, że ten sam rezultat możemy osiągnąć na naszych dłoniach? Paznokcie ombre jasne, ciemne czy nawet te z błyszczącymi drobinkami weszły już do kanonu i zapewne długo nie wyjdą z mody. Zwłaszcza, że są łatwe w wykonaniu nawet we własnym domu, przy użyciu podstawowych produktów.

Jak się robi ombre na paznokciach?

Co jest przydatne do samodzielnego stworzenia omawianej stylizacji?

  • dwa kolory lakierów hybrydowych dobrze zgrywające się ze sobą
  • mała gąbeczka do makijażu
  • oliwka do skórek
  • folia aluminiowa
  • baza pod lakier hybrydowy
  • top wykańczający stylizację

Tradycyjnie najpierw musimy zająć się skórkami, ich przycięciem lub skróceniem za pomocą frezowania. Czynność zawsze jest tu taka sama, bez względu na to czy robimy paznokcie hybrydowe ombre, wersje żelowe czy też te na naturalnej płytce paznokcia. Skórki możemy też lekko zabezpieczyć oliwką, uważając jednak by nie spłynęła ona na sam paznokieć. Po opracowaniu skórek formujemy paznokieć pilniczkiem, polerujemy go bloczkiem polerskim. Teraz przyjdzie czas na odtłuszczanie. Tutaj z pomocą przyjdzie nam cleaner do paznokci Victoria Vynn. Następnie malujemy bezbarwną warstwą bazową.

Czas na malowanie. Załóżmy, że wykonujemy klasyczne paznokcie ombre różowe z białym wykończeniem. Najpierw na całą płytkę nakładamy warstwę różową, a jeśli ta nie pokryje idealnie – po wyschnięciu czynność powtarzamy. Krok numer dwa to wylanie niewielkiej ilości białego lakieru na folię aluminiową. Gąbeczką kosmetyczną zdejmujemy z folii niewielką ilość lakieru i lekko stemplujemy nią paznokieć do około 1/3 długości. Więcej lakieru nakładamy na czubku, mniej bliżej środka płytki. To jednak nie koniec. Mleczne ombre na paznokciach wymaga bowiem drugiego pomalowania, które rozciągamy aż do połowy paznokcia dbając dodatkowo o to, by nanieść lakier na wolny brzeg paznokcia. Poczekajmy aż wszystkie warstwy dokładnie wyschną i wykończmy powierzchnię błyszczącym topem. Na tym kończy się instrukcja pod tytułem: jak zrobić paznokcie ombre.