Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala na przywrócenie młodego wyglądu bez wykonywania ryzykownych operacji plastycznych. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny zabieg– nawet bezinwazyjny, pamiętaj o kilku wskazówkach.

Wybór odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej

Kobiety i mężczyźni chętnie korzystają z zabiegów odmładzających, więc na rynku pojawia się coraz więcej salonów, które oferują takie usługi. Niestety nie zawsze niska cena idzie w parze z wysoką jakością – a niekiedy wykonanie zabiegu w nieprzystosowanym do temu miejscu, może być nawet niebezpieczne. Na co zwracać więc uwagę?

Ogromną rolę odgrywają kompetencję oraz doświadczenie pracowników. Bardziej skomplikowane zabiegi powinny być przeprowadzane wyłącznie przez kosmetologów lub osoby z wykształceniem medycznym. W przeciwieństwie do kosmetyczki, kosmetolog musi ukończyć studia licencjackie lub magisterskie, a nie jedynie krótkie kursy. Znaczenie mają także dyplomy i certyfikaty, którymi może pochwalić się personel danej placówki. Nie powinna nas też kusić niska cena, którą oferują niektóre gabinety. Wysokiej jakości zabieg wykonany przez prawdziwego profesjonalistę musi kosztować. Wybierając tańsze opcje, musimy liczyć się z gorszymi efektami – a niekiedy nawet ich brakiem.

Dobrze przygotuj się do pierwszej konsultacji

Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej – chociaż służą głównie poprawie urody, w dalszym ciągu są zabiegami medycznymi. Należy więc odpowiednio się do nich przygotować. Niezbędne jest postawienie diagnozy przez lekarza, wykonanie niektórych badań oraz dokładna konsultacja, podczas której specjalista wyjaśni możliwe komplikacje. Dobrze jest dowiedzieć się, jak dokładnie będzie przebiegać zabieg i jakie środki zostaną zastosowane.

Nie ma też co decydować się na „magiczne” terapie, które już po jednym zabiegu dokonają całkowitej metamorfozy Twojego wyglądu. Warto zachować szczególną ostrożność, jeżeli ktoś obiecuje poprawić urodę zbyt szybko i łatwo. Większość zabiegów daje pełne efekty dopiero po kilku miesiącach.