Suplementy wspomagające rzucenie palenia

Suplementem jest produkt paramedyczny, uzupełniający, ze skoncentrowanymi substancjami odżywczymi, witaminami, minerałami, dawkowany w postaci stałej lub w płynie. Ustawodawstwa Unii Europejskiej, odróżnia suplementy diety jako odmienne i nie traktowane jak leki. Polskim organem dopuszczającym produkty tego typu jest Główny Inspektor Sanitarny i jego agendy.

Plastry NiQuitin Przezroczysty zwiększają szansę rzucenia palenia. Ich deklarowana efektywność wynika  z wykorzystania unikatowej Technologii Smart Control®, dzięki której nikotyna jest uwalniania zaraz po nałożeniu plastra, a nieprzerwane dawkowana substancja uwalnia się przez 24 godziny, hamując głód nikotynowy i objawy odstawienia papierosów przedtem zanim wystąpią. Jako wzmocnienie, oferowane są dodatkowo tabletki do ssania NiQuitin Mini, lub pastylki do ssania NiQuitin ograniczające nagłe napady głodu nikotynowego. Przyjmowanie form doustnych wraz z plastrami NiQuitin Przezroczysty poprawia szanse rzucenie palenia.

Nicorette, jedna z wiodących marek, to grupa produktów w wielu postaciach: spray, gum do żucia, plastrów. Dawki w nich zawarte, podzielone są ze względu na stopień zaawansowania nałogu oraz na indywidualne potrzeby osoby palącej. Działanie opiera się na doraźnym zmniejszeniu głodu nikotynowego i na łagodzeniu objawów odstawiennych: złego samopoczucia, braku koncentracji, drażliwości, wzmożonego napięcia nerwowego poprzez stopniowe zmniejszanie dawek nikotyny uwalnianych ze stosowanych preparatów, aż do całkowitego rzucenia nałogu.

Desmoxan i Recigar oferowane są jako leki bez recepty. Stosowanie Desmoxanu stopniowo zmniejsza uzależnienie organizmu od nikotyny bez objawów odstawienia nikotyny. Stosowanie produktu leczniczego Desmoxan, ma na celu uzyskanie efektu stałego zaprzestania używania produktów zawierających nikotynę. Recigar zawiera w składzie substancję naturalnego, roślinnego pochodzenia-cytyzynę, która  oddziałuje podobnie jak nikotyna, nie zawierając jej jednakże, ale  działa na te same receptory w ośrodkowym układzie nerwowym. Stymuluje wydzielanie dopaminy, skutecznie znosząc objawy głodu nikotynowego.