Zabiegi medycyny estetycznej i ich efekty 

Zadbany wygląd jest najlepszą wizytówką człowieka – wzmacnia poczucie pewności siebie i wzbudza szacunek innych. Coraz więcej osób świadomych tego faktu, stawia na różne metody, które pomagają im poczuć się atrakcyjne. Dużą popularność zdobywają zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Jakich efektów możemy się spodziewać, odwiedzając taką placówkę?

Przede wszystkim odmłodzenie

Najbardziej pożądanym efektem zabiegów upiększających jest młodszy wygląd. Pod tym względem medycyna estetyczna daje ogrom możliwości. Pozwala na redukcję zmarszczek mimicznych, zmianę owalu twarzy, odmłodzenie spojrzenia oraz wygładzenie głębokich bruzd. Do najczęściej wykonywanych zabiegów na twarz należy botoks, w którym wykorzystuje się tzw. jad kiełbasiany. Jest to w pełni bezpieczna i bardzo skuteczna substancja stosowana w różnych dziedzinach medycyny. Botoks blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe zmniejszając napięci mięśni, co pozwala cieszyć się młodszym wyglądem. Wykonując taki zabieg w renomowanym salonie medycyny estetycznej, nie musimy obawiać się nienaturalnego efektu.

Odżywienie i rewitalizacja skóry

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dedykowaną są również młodym osobom, które chcą zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie swojej cery. W tym celu stosuje się między innymi mezoterapię igłową. Zabieg ten może być wykonany z użyciem osocza bogatopłytkowego – czyli własnych płytek krwi, które zostały odwirowane w specjalnej maszynie lub bogatych w cenne składniki koktajli witaminowych. Mezoterapia igłowa polega na ostrzyknięciu skóry twarzy lub dekoltu milimetr po milimetrze za pomocą cienkich igieł, a następnie dostarczenie do głębokich warstw skóry substancji aktywnych. Zabieg wykonuje się pod miejscowym znieczuleniem.

Walka z cellulitem

Według niektórych statystyk aż od 85 do 98% kobiet zmaga się z nieestetycznym efektem skórki pomarańczowej. Walkę z cellulitem trudno jest wygrać o własnych siłach – jedynie stosując odpowiednią dietę oraz regularne ćwiczenia. Gabinety medycyny estetycznej oferują za to szeroki wachlarz usług, która pomaga pozbyć się kłopotliwych zmian. Przykładem może być karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla.